En uygun sigorta teklifleri burada!

Koru Sigorta

Koru Sigorta

Koru Sigorta

011 yılında, ülkemizdeki kooperatif sigortacılığı açığını ortadan kaldırmak amacıyla yeni bir şirket modeli olarak doğmuştur.  

2011 yılından itibaren hayat dışı branşlarda üretim yapan Koru Sigorta öncelikle; kooperatifler, sendikalar, dernekler, vakıflar, meslek odaları vasıtasıyla geniş kitlelere ulaşmış, sigorta şirketine ortak olmak ve riski paylaşmak kavramlarını ön plana çıkartarak, sigorta bilincini tabana yaymaya çalışmıştır.

Kooperatifçilik kavramının dinamikleri ile sigortacılığın temelini oluşturan risk yönetimini birleştiren, sigortacılığı kooperatif mantığı ile sentezleyen bu sigortacılık modeli dünyanın pek çok ülkesinde 100 yıllardır başarı ile uygulanmasına rağmen maalesef ülkemizde aynı başarıyı yakalayamamıştır.

Ülkemizin sigortacılık açısından yüksek bir potansiyele sahip olmasının da etkisiyle Koru Sigorta, çok sayıda yeni sigorta kooperatifine ilham kaynağı olmuşsa da bu alandaki mevzuat eksikliğinin bir türlü giderilememesi, kooperatif sigortacılığı modelinin sürdürülemez bir noktaya gelmesi sonucunu doğurmuştur.

Bunun üzerine 2016 yılında, Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünün kontrolü altında kooperatifin anonim şirkete dönüştürülmesi işlemine başlanmıştır.

Sürecin sonunda 5 Aralık 2017 tarihinde toplanan ortaklar genel kurulu tarihi bir karar alarak Koru Sigorta Kooperatifini, Koru Sigorta A.Ş. ne dönüştürmüştür.

Bugün Koru Sigorta A.Ş. olarak; güçlü sermayemiz, teknolojik alt yapımız, konusunda uzman ve yetenekli kadromuz, özgün sigortacılık ürünlerimiz, yenilikçi, ilkeli, sorumlu ve çözüm odaklı yaklaşımımızla toplumumuza, ülkemize kaliteli sigortacılık hizmet sunuyoruz.

Ülke genelinde 100’ün üzerinde çalışanımız, 1.000’ e yakın acente ve broker satış kanalımız ve 1.600’ün üzerinde hizmet noktamız ile faaliyet göstermektedir.